Niepokojące odgłosy dochodzą… No właśnie, skąd?

mechanika_pojazdowa

Odwrotnie proporcjonalna do ilości denerwujących odgłosów, występujących w naszych samochodach, jest ilość kierowców którzy potrafią prawidłowo je zdiagnozować. Niestety ale odnalezienie usterki, powodującej trzaski lub piszczenie, niejednokrotnie przekroczy nasze samodzielne możliwości. W

przypadku kiedy stanie się to już dla nas nie do wytrzymania, zostaniemy zmuszeni do wizyty w warsztacie, którego usługi słono kosztują. Czasami odnalezienie źródła występowania dźwięku, wymaga przejechania samochodem kilkunastu kilometrów, co jest doliczane w formie roboczogodzin do końcowego rachunku. Redakcja wypożyczalni Worldtrans z siedzibami w Bytomiu, Gliwicach i Sosnowcu, przygotowała dla Państwa kilka podstawowych porad, z których warto skorzystać, jeżeli chcemy zmniejszyć koszty naprawy usterki lub nawet samodzielnie ją usunąć. Pierwszą i najbardziej podstawową metodą poszukiwania źródła dźwięku jest wykonanie jazdy próbnej, najlepiej wraz osobą towarzyszącą, która zajmie się wyłącznie poszukiwaniami. Przejażdżkę najlepiej jest odbyć poza miastem, w miejscu o małym natężeniu ruchu, ponieważ wyeliminuje to dodatkowe hałasy dochodzące z zewnątrz pojazdu i pozwoli wytężyć słuch. Jednak zanim gdziekolwiek wyruszymy, upewnijmy się że dziwnych odgłosów nie powoduje śmietnik w samochodzie, ponieważ turlające się puszki czy butelki mogą zwodniczo przekonać nas o usterce. Najpierw postarajmy peut on acheter le cialis en pharmacie sans ordonnance się ustalić rodzaj występującego dźwięku. Zignorowanie odgłosu ocierających się o siebie plastikowych elementów wyposażenia wnętrza, nie będzie tak groźne, jak zignorowanie odgłosów mechanicznych dochodzących z silnika, mogących doprowadzić do poważnej awarii.

Na tym etapie warto zaznaczyć, że wszystkie ze znajdujących się we flocie 140 pojazdów na wynajem do 3,5t., oferowanych przez wypożyczalnię Worldtrans Rent a Car, znajdują się w topowej kondycji technicznej i wszystkie niepokojące odgłosy zasłyszane przez naszych klientów, są na bieżąco likwidowane w zarodku. Każdy z oferowanych przez nas samochodów osobowych, dostawczych (8 i 10 paletowych), busów (7 i 9 osobowych), aut do ślubu, limuzyn, oldsmobili, przyczep, lawet i auto-holowników, został sprawdzony przez zespół fachowców i mechaników, przed rozpoczęciem każdego kolejnego okresu wynajmu. Wypożyczalnia Worldtrans jest gwarantem faktu niezawodności swoich pojazdów luksusowych na wynajem, świadczy o tym nasza historia bezawaryjnych wynajmów. Tysiące klientów, którzy już skorzystali z usług naszej wypożyczalni potwierdza, że poruszając się jednym z pojazdów wypożyczalni Wordltrans nie uświadczycie najdrobniejszych uchybień technicznych.

Jakkolwiek Ci z Państwa, którzy jeszcze są zmuszeni do eksploatowania swojego samochodu prywatnego, powinni wiedzieć czym objawiają się usterki konkretnych podzespołów. Pomocne w tym celu, dla Państwa może być poniższe zestawienie. Na

początek przyjrzymy się hałasom, które mogą dochodzić z układu napędowego. W przypadku wystąpienia metalicznego klekotu, na krótko zaraz po uruchomieniu silnika, to przyczyną najprawdopodobniej jest zbyt niskie ciśnienie oleju w hydraulicznych kasatorach luzów zaworowych. Rozwiązania należy szukać, jeżeli odgłos utrzymuje się dłużej niż przez kilka sekund. Wówczas oznacza to, że jeden z popychaczy hydraulicznych nieprawidłowo funkcjonuje i konieczna jest wizyta w warsztacie, celem naprawy. Kolejnym niepokojącym odgłosem, z jakim możemy się spotkać jest głuchy szum dochodzący z okolic skrzyni biegów, w chwili kiedy wciśniemy sprzęgło. Prawdopodobną przyczyną takiego faktu, może być uszkodzenie łożyska oporowego sprzęgła i jedyną opcją na poprawę jest wymiana uszkodzonego elementu. A może w czasie pracy silnika, z wyrzuconym biegiem, sprzęgło wywołuje hałas? Oznacza to najprawdopodobniej uszkodzone zostało dwumasowe koło zamachowe i konieczna będzie wymiana całego sprzęgła. Z kolei jeżeli podczas jazdy z wyrzuconym biegiem (na luzie) dziwne odgłosy dochodzą ze skrzyni biegów, to najprawdopodobniej wystąpiły luzy pomiędzy kołami zębatymi lub łożyska się wyeksploatowały. Zdiagnozowanie problemu w warsztacie może zakończyć się zwykłą regulacją, lepiej jednak tego nie zaniedbywać. Podczas jazdy może występować wyraźne buczenie lub wycie, dochodzące z komory silnika. Ten objaw może być następstwem eksploatacji łożysk skrzyni biegów lub mechanizmu różnicowego. Wizyta w warsztacie i ewentualna wymiana zużytych elementów tadalafil 5 ml rozwiąże ten problem. Zdarzyć się także może, że spod otwartej maski dochodzić będzie regularne klekotanie i klikanie. Jest to odgłos spowodowany pracą spryskiwaczy i nie należy się tym przejmować, jeżeli dźwięk nie jest nazbyt uciążliwy.

Teraz przyjrzymy sie bliżej odgłosom, jakie dochodzić mogą z układów zawieszenia i hamulcowego. W trakcie pokonywania łuków i skrętów, wystąpić może buczenie oraz metaliczny szum, świadczące o prawdopodobnym uszkodzeniu piasty. Postarajmy się określić, z którego koła dochodzi niepokojący odgłos i potwierdźmy to po podniesieniu auta, i pokręceniu danym kołem. Napotkane opory i drgania powinny skłonić nas do wizyty w warsztacie. Tak samo, jak w poprzednim przypadku, mechaniczny dźwięk klekotania może wystąpić w trakcie pokonywania zakrętów i łuków. Niestety najprawdopodobniej zmuszeni będziemy do wizyty w warsztacie, ponieważ przyczyną tego odgłosu jest przeważnie uszkodzenie przegubów półosi. Kolejnym odgłosem, jaki może przykuć nasza uwagę jest metaliczny dźwięk tarcia, występujący podczas hamowania pojazdu. Jeżeli jesteśmy w stanie samodzielnie wymienić okładziny klocków hamulcowych lub szczęk, to nie będziemy musieli odwiedzać warsztatu, ponieważ to klocki są przyczyną powstawania tego odgłosu. Jak to na polskich drogach, czasami zdarzy nam się wpaść w dziurę lub pokonywać różnego rodzaju nierówności. Jeżeli w trakcie takiego zdarzenia występuje odgłos stukania, to odpowiedzialne za to może być kilka podzespołów. Głównymi podejrzanymi są: amortyzatory, sworznie wahaczy, łączniki stabilizatora, łożyska kolumn resorujących lub zużyte silentblocki stabilizatora.

Teraz spróbujmy zdiagnozować co się dzieje we wnętrzu naszego samochodu. W przypadku hałasów dochodzących z tylnej części auta, przede wszystkim wysprzątajmy dokładnie pojazd, zanim zaczniemy doszukiwać się usterki. Wielokrotnie zdarza się, że drobiazgi zawieruszone w komorze koła zapasowego, uderzają o blachę dając potężny rezonans i sugerując poważną awarię. Skrzypienie występujące podczas wciskania pedałów jest spowodowane brakiem smarowania ośki, na której są one zamocowane. Skrzypienia pozbędziemy się smarując ośki smarem silikonowym, który nie ma destrukcyjnego działania dla plastików i elementów gumowych wnętrza. Zdarza się także, że luźno zamocowane przewody pod deską rozdzielczą, powodują skrzypienie spod deski. W przypadku nowoczesnych samochodów, zadanie demontażu deski rozdzielczej lepiej jest zlecić specjalistycznemu warsztatowi, ponieważ samodzielna operacja może doprowadzić do złamania plastikowych spinek mocujących. Kierowcom, którzy preferują głośne słuchanie muzyki podczas jazdy, często przydarza się że rezonują elementy drzwi oraz deski rozdzielczej. Przyczyną takiego zjawiska są luźne mocowania i czasami jedynym rozwiązaniem jest zamocowanie specjalnych mat wygłuszających, które zapobiegają rezonowaniu samochodu. A może w trakcie pokonywania nierówności lub w czasie obniżonych temperatur powietrza występuje popiskiwanie plastików? Nie jest to żadna poważna usterka a pozbyć się tego odgłosu można, poprzez podklejenie plastików filcem.

Istnieją także usterki, które mogą spowodować wydobywanie się odgłosów z podwozia i układu wydechowego. Jeżeli zmian biegów usłyszymy dźwięk stukania lub nawet łomotu w podłogę to powinniśmy się spodziewać, że zerwaliśmy gumowe wieszaki układu wydechowego. Jeżeli dysponujemy dostępem do kanału lub najazdu, to możemy z powodzeniem spróbować samodzielnej wymiany wieszaków. Odradzalibyśmy dokonywanie napraw podczas korzystania z podnośnika, ponieważ mała stabilność pojazdu może spowodować poważny wypadek. Podczas utrzymywania obrotów silnika na jednym poziomie może występować grzechotanie lub brzęczenie, które najprawdopodobniej spowodowane zostało uszkodzeniem katalizatora lub zerwaniem osłony termicznej wydechu. Ponownie możemy sami zdiagnozować usterkę, korzystając z kanału lub najazdu. W tym celu należy opukać podejrzane podzespoły oraz określić czy damy radę dokonać samodzielnej wymiany. Często zdarza się, że wymienienie elementu wymagać od nas będzie umiejętności spawalniczych, więc czasami lepiej zgłosić się do specjalisty.

Ostatnim typem niepokojących dźwięków, jakie możecie Państwo napotkać w trakcie eksploatacji waszych prywatnych samochodów, są odgłosy dochodzące z karoserii. Kolejnym odgłosem, który może towarzyszyć pokonywaniu nierówności na drodze, jest stukot dochodzący z okolic drzwi. Jest to drobna usterka, której rozwiązaniem jest nasmarowanie i wyregulowanie mechanizmów zamków. Jeżeli w trakcie poruszania się z dużą prędkością, napotkamy odgłos buczenia, to najprawdopodobniej odpowiedzialne są za to luźne elementy nadwozia, jak: spojlery, lotki czy listwy. W razie stwierdzenia podobnych luzów w montażu, rozwiązanie będzie podklejenie ich specjalistyczną dwustronną taśmą montażową. Ostatnim niepokojącym odgłosem, przytoczonym w tym zestawieniu, jest skrzypienie i świst dochodzące z okolic drzwi i klap, podczas pokonywania nierówności. Zapobiegnąć temu odgłosowi możemy w bardzo prosty sposób, czyli smarując regularnie wszystkich elementów gumowych smarem silikonowym lub specjalistycznymi preparatami, służącymi do pielęgnacji gum. W ten sposób uniemożliwimy parcienie i wysuszanie się gumy, co w dalszej kolejności prowadzi do powstawania nieszczelności i świstu.

Jak więc sami możecie Państwo stwierdzić, ilość potencjalnych odgłosów sugerujących usterki, jakie mogły powstać w naszym samochodzie, jest naprawdę spora. Prawidłowe zdiagnozowanie i rozpoznanie źródła dźwięku jest niejednokrotnie poza naszym zasięgiem i będziemy musieli zawitać do warsztatu samochodowego. Zachęcamy Państwa gorąco do przemyślenia wynajmu samochodu luksusowego krótko, średnio lub długoterminowo w wypożyczalni Worldtrans Rent a Car. W ten sposób uzyskujecie Państwo gwarancję niezawodności oraz doskonałego stanu technicznego samochodu, którym zdecydujecie się poruszać. Niektórym z naszych klientów ciężko jest uwierzyć, że pomimo faktu iż we flocie wypożyczalni Wordltrans znajduje się obecnie już ponad 140 samochodów, to każdy z nich znajduje się w topowej kondycji technicznej i estetycznej. Ceny wynajmu dobowego samochodu luksusowego do 3,5t. są tak konkurencyjne, że niemożliwym wydaje się żeby były jeszcze niższe. A jednak jest to możliwe ale tylko w wypożyczalni Worldtrans! Wynajem długoterminowy samochodu pozwoli Państwu uzyskać najniższą z możliwych cen wynajmu dobowego. Dołączcie do tego fakt, że jeżeli zawitacie Państwo do siedziby naszej wypożyczalni, w dniu waszych urodzin, to będziecie mogli wynająć dowolny dostępny samochód za 0 złotych, na jedną całą dobę! Polubienie naszego profilu na portalu Facebook da Państwu dostęp dodatkowych cyklicznych promocji i zniżek organizowanych przez naszą wypożyczalnię, za pośrednictwem tej witryny internetowej. Pamiętajcie, że tylko wypożyczalnia Worldtrans prowadzi wynajem na terenie nie tylko całego Śląska, czyli: Bytomia, Sosnowca, Gliwic, Zabrza, Rudy Śląskiej, Chorzowa, Katowic, Siemianowic Śląskich, Dąbrowy Górniczej, czy Tychów ale również na terenie całego kraju! Nasi kierowcy dostarczą wybrany przez Państwa samochód pod wskazany adres, w wyznaczonym czasie. mamy też specjalną ofertę dla kierowców, którzy ulegli kolizjom drogowym w ostatnim czasie. Od momentu uprawomocnienia się tej możliwości, wypożyczalnia Worldtrans oferuje swoim klientom możliwość wynajmu samochodu zastępczego z OC sprawcy. Już nigdy więcej nie będzie Państwo zmuszeni przesiadać się do taksówki, pociągu czy komunikacji miejskiej. Wystarczy, że skontaktujecie się z siedzibą naszej wypożyczalni, a otrzymacie samochód zastępczy, tej samej klasy co wasz, a koszty wynajmu w całości pokryje ubezpieczyciel sprawcy kolizji. Tysiące zadowolonych klientów, pełny profesjonalizm oraz sympatyczna obsługa, pedantyczne i rygorystyczne podejście do kwestii bezpieczeństwa i komfortu naszych samochodów, dbałość o dobre poinformowanie i doposażenie samochodu do podróży zagranicznej, to tylko część z faktów, które czynią z wypożyczalni Worldtrans Śląskiego lidera w działalności Rent a Car. Nie czekaj

dłużej i zarezerwuj samochód spersonalizowany do Twoich potrzeb już dzisiaj! Zadzwoń pod numer 739 203 002 i przekonaj się, że nie rzucamy słów na wiatr!