Samochód jak anioł stróż!

opel.1200

Samochód który sam wzywa odpowiednie służby w razie wypadku, a do tego jeszcze dodatkowo pozwala na zdalną diagnostykę usterek, kontrolowanie stylu jazdy i unieruchomienie silnika w razie jego kradzieży. Wypożyczalnia Worldtrans w Gliwicach postanowiła dowiedzieć się więcej o najnowszych cudach motoryzacji.

Po co ktokolwiek miałby wiedzieć, gdzie w danej chwili znajduje się samochód? Właśnie dlatego wraz z rozwojem nowych technologii rośnie liczba pomysłów na wykorzystanie danych przesyłanych z pojazdu i do niego za pośrednictwem sieci komórkowej czy internetu. Osobom za to odpowiedzialnym chodzi przed wszystkim o bezpieczeństwo, komfort podróżowania, zarządzanie samochodem a także połączenie auta z domem, miastem czy firmą.

Bezpieczeństwo przed wszystkim:

Pierwsze pomysły wykorzystania tej tematyki pojawiły się już pod koniec lat 90. ubiegłego wieku wraz z planami wprowadzenia systemu eCall. Pomysł tej technologii jest prosty:w sytuacji gdy dojdzie do kolizji lub wypadku, samochód automatycznie łączy się z numerem alarmowym 112 i wysyła do służb ratunkowych informację o lokalizacji. System eCall będzie można również uruchomić ręcznie przyciskiem w momencie gdy kierowca będzie tylko świadkiem niebezpiecznej sytuacji na drodze. Według ostatnich informacji, system stanie się obowiązkowym wyposażeniem nowych samochodów osobowych od 31 marca 2018 roku.

Jednak nie czekając na wdrożenie nowej technologii, podobne w założeniach rozwiązania zdążyło już wdrożyć wielu producentów znanym marek, które i nasza wypożyczalnia samochodów osobowych i dostawczych posiada w swojej flocie, są to na przykład: BMW, Toyota czy Mercedes. Ich systemy wzywają pomoc jeśli zadziałają poduszki powietrzne lub napinacze pasów bezpieczeństwa. W zależności od stopnia zaawansowania, do infolinii przekazywane są- poza lokalizacją pojazdu – informacje o skali wypadku i możliwych obrażeniach pasażerów.

Jednak jeśli starszy model auta nie posiada systemu eCall, Rent a Car w Gliwicach informuje że można je wyposażyć w podobny system.

Serwis na odległość:

Bezpieczeństwo jest tylko jednym z obszarów, które obejmuje tematyka. Kolejnym równie ważnym jest serwisowanie. Na przykład BMW samo wie, kiedy i jakich czynności danych samochód wymaga. Automatycznie przesyła odpowiednie dane pojazdu do ASO, gdzie są one analizowane, pomagając lepiej przygotować się do wizyty i to wszystko zanim ustalony zostanie telefonicznie termin przeglądu.

Mercedes z kolei, którego wypożyczalnia samochodów luksusowych również posiada w swojej ofercie może z kolei rozpoznawać stopień zużycia ważnych , diagnoz owalnych części i określić ewentualną konieczność ich wymiany. Jeżeli system uzna że zachodzi taka potrzeba, automatycznie powiadomi autoryzowany serwis, który nawiązuje kontakt z klientem. A wszystko to dzięki systemowi o nazwie http://www.cialisgeneriquefr24.com/peut-on-acheter-le-cialis-en-pharmacie-sans-ordonnance/ connect me. Jedną z jego funkcji jest również pilnowanie terminowych przeglądów.

Kradzieżom mówimy „NIE”!

Jest to odpowiedź znanych marek na bolączkę kierowców, jaką są kradzieże samochodów. Wyposażanie samochodów w system OnStar staję się normą w dzisiejszych czasach, kiedy kradzieże samochodów są prawdziwą plagą. System ten umożliwia zlokalizowanie pojazdu, który ukradli złodzieje, a informacja o lokalizacji udostępniana jest policji.

Jednak samochody, które nie osiadają systemu OneStar również można bez problemu monitorować, tak jak robią to specjaliści w naszej wypożyczalni samochodów. Montaż modułu GPS, które posiadają również samochody w gliwickiej wypożyczalni, pozwala namierzyć skradziony pojazd. Na dodatek w ręce właściciela trafia narzędzie umożliwiające zarządzanie flotą, bo można sprawdzić między innymi : pozycje pojazdów, wykonać zestawieni wykonywanych kursów itp.

Inteligentny samochód dogada się z inteligentnym domem:

Przyszłość tematyki w motoryzacji to mnóstwo pól, na których na pewno będzie wykorzystywana. Pojazd zaraportuje do elementów infrastruktury drogowej swoją pozycję, co pozwoli na na przykład

płynniejsze zarządzanie ruchem. Auto wyślę również sygnał o zbliżaniu się do domu, a ten z odpowiednim wyprzedzeniem podniesie temperaturę w pokojach i otworzy bramę.

Brzmi to jak bajka? Nic bardziej mylnego, wiele z tych rozwiązań jest już wdrożonych między innymi w Mercedesach, które wypożyczalnia Worldtrans oferuje swoim klientom.