(+48) 665 560 560 info@worldtrans.pl

Wynajem średnioterminowy

Wynajem średnioterminowy samochodów skierowany jest przede wszystkim dla firm a także dla osób prywatnych, które chcą użytkować pojazdy od 1 do 12 miesięcy włącznie.

 

Jest świetnym rozwiązaniem dla firm zatrudniających pracownika na okres próbny, w oczekiwania na zamówiony już wcześniej pojazd, jak również w przypadku nowo powstałych firm, które jeszcze nie zdobyły historii kredytowej.

Procedury wynajmu średnioterminowego są bardzo zbliżone i równie mało kłopotliwe jak przy wynajmie krótkoterminowym (do 30 dni), dzięki czemu klient może w każdej chwili wynająć samochód lub zamienić go na inny po zakończeniu okresu rozliczeniowego danego miesiąca.

Korzyści z wynajmu średnioterminowego

 • dla firm – możliwość wliczenia kosztu wynajmu w koszty uzyskania przychodu
 • brak angażowania swojego kapitału na zakup nowego pojazdu
 • brak wydatków na rejestrację, przeglądy, naprawy, wymiany opon, ubezpieczenia itp.
 • stała niezmienna opłata miesięczna w trakcie trwania lub przedłużenia umowy
 • możliwość wymiany pojazdu na inny po zakończeniu okresu rozliczeniowego danego miesiąca (po ówczesnym ustaleniu z pracownikiem wypożyczalni World Trans)
 • pierwszeństwo i rabaty w przypadku chęci odkupienia wynajmowanego pojazdu
 • ceny niższe od wynajmu krótkoterminowego

 

Warunki ramowe

 1. Minimalny okres wynajmu to jeden miesiąc.
 2. Wynajmujący musi mieć ukończone 18 lat.
 3. Wynajmujący musi posiadać ważny dowód osobisty lub paszport, a także prawo jazdy.
 4. W przypadku firm konieczne jest przedstawienie zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej, NIP, Regon, KRS lub innej dokumentacji potwierdzającej posiadanie firmy.
 5. Wszystkie samochody firmy World Trans posiadają pełne ubezpieczenie OC, AC, NNW oraz Assistance.
 6. Auta wypożyczane są z pełnym zbiornikiem paliwa i z taki samym stanem paliwa powinny być zwracane. W przeciwnym wypadku Klient zostanie poproszony o uzupełnienie brakującego paliwa lub uiszczenie opłaty zawartej w Regulaminie wypożyczalni.
 7. Samochodami można poruszać się poza granicami RP (po terenie Unii Europejskiej), wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody od pracownika wypożyczalni World Trans.
 8. Chęć przedłużenia najmu pojazdu musi być zgłoszona minimum 12 godzin przed zdeklarowaną wcześniejszą godziną odstawienia auta.
 9. W przypadku gdy wynajęty samochód zostanie wyłączony z ruchu z przyczyn niezależnych od Wynajmującego, wypożyczalnia World Trans zobowiązana jest do podstawienia auta tego samego segmentu.
 10. Miejscem wypożyczenia i zwrotu pojazdu jest siedziba firmy World Trans, chyba że strony wcześniej ustaliły inne warunki dotyczące wypożyczenia lub zwrotu pojazdu.
 11. Opłaty za wynajem oraz kaucja, która po zwrocie samochodu podlega zwrotowi, pobierane są z góry.
 12. Opłaty za wynajem potwierdzone są paragonem lub fakturą VAT.
 13. W okresie od 1 listopada do 31 marca wszystkie samochody wyposażone są w opony zimowe.
 14. W razie zwrotu samochodu przez Najemcę przed umówionym terminem będzie on miał obowiązek uiszczenia kary (3-miesięczny wynajem).