(+48) 665 560 560 info@worldtrans.pl

Wynajem średnioterminowy

Wynajem średnioterminowy samochodów skierowany jest przede wszystkim dla firm, które chcą użytkować pojazdy od 1 do 12 miesięcy włącznie.

 

Jest świetnym rozwiązaniem dla firm zatrudniających managera na kontrakt terminowy, w przypadku zatrudnienia pracownika na okres próbny, w przypadku oczekiwania na zamówiony już wcześniej pojazd u dealera jak również w przypadku nowo powstałych firm, które jeszcze nie zdobyły historii kredytowej.

Procedury wynajmu średnioterminowego są bardzo zbliżone i równie mało kłopotliwe jak przy wynajmie krótkoterminowym (do 30 dni), dzięki czemu klient może w każdej chwili wynająć samochód, zamienić na inny lub zrezygnować całkowicie z usługi.

Korzyści z wynajmu średnioterminowego

 • wliczenie kosztu wynajmu w koszty uzyskania przychodu
 • brak angażowania swojego kapitału na zakup nowego pojazdu
 • brak wydatków na rejestrację, przeglądy, naprawy, wymiany opon, ubezpieczenia itp.
 • stała niezmienna opłata miesięczna w trakcie trwania lub przedłużenia umowy
 • możliwość wymiany pojazdu na inny w trakcie trwania umowy
 • pierwszeństwo i rabaty w przypadku chęci odkupienia wynajmowanego pojazdu
 • ceny niższe od wynajmu krótkoterminowego

 

Warunki ramowe

 1. Minimalny okres wynajmu to jeden miesiąc.
 2. Wynajmujący musi mieć ukończone 21 lat, lub w przypadku modeli klasy wyższej to 26 lat.
 3. Wynajmujący musi posiadać prawo jazdy minimum 12 miesięcy.
 4. Wynajmujący musi posiadać ważny dowód osobisty lub paszport.
 5. W przypadku firm konieczne jest przedstawienie zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej, NIP, Regon, KRS lub innej dokumentacji potwierdzającej posiadanie firmy.
 6. Wszystkie samochody firmy Worldtrans.pl posiadają pełne ubezpieczenie OC, AC, NW oraz Assistance.
 7. Auta wypożyczane są z pełnym zbiornikiem paliwa i z taki samym stanem paliwa powinny być zwracane. W przypadku zwrotu pojazdu z niepełnym zbiornikiem paliwa, pracownik Worldtrans.pl wraz z klientem zwracającym pojazd poproszony zostaje o podjechanie na stację paliw w celu uzupełnienia baku.
 8. Pojazdy Worldtrans.pl nie mają limitu kilometrów, można przejechać nieograniczoną liczbę kilometrów bez żadnych dodatkowych opłat.
 9. Umowy wynajmu aut nie mają żadnych dodatkowych ukrytych kosztów, wszystkie istniejące opłaty zostały czytelnie opisane.
 10. Samochodami można poruszać się poza granicami RP (po terenie Unii Europejskiej), tylko po uzyskaniu pisemnej zgody Worldtrans.pl.
 11. Chęć przedłużenia umowy wynajmu pojazdu musi być zgłoszona minimum 12 godzin przed zdeklarowaną wcześniej godziną odstawienia auta.
 12. W przypadku gdy wynajęty samochód zostanie wyłączony z ruchu z przyczyn niezależnych od Wynajmującego, przysługuje prawo do zastąpienia unieruchomionego pojazdu innym autem o porównywalnym standardzie i podobnej klasie samochodu.
 13. Miejscem wynajmu i zwrotu pojazdu jest siedziba firmy Worldtrans.pl, chyba że strony wcześniej ustaliły inne warunki dotyczące wynajmu lub zwrotu pojazdu.
 14. Kaucja zwrotna oraz jednomiesięczny czynsz pobierane są z góry.
 15. Opłaty za wynajem potwierdzone są paragonem lub fakturą. Do ceny wynajmu należy doliczyć 23% podatek VAT.
 16. W okresie od 1 listopada do 31 marca wszystkie samochody wyposażone są w opony zimowe.
 17. W razie zwrotu samochodu przez Najemcę przed umówionym terminem będzie on miał obowiązek dopłacenia kwoty jaka wynika z upustu za wynajem średnioterminowy naliczony za wszystkie faktyczne wykorzystane miesiące.